English  |  فارسی
امروز جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
12 طرح زیست محیطی در استان تهران آماده بهره برداری در هفته دولت است

12 طرح زیست محیطی در استان تهران آماده بهره برداری در هفته دولت است

همزمان با گرامیداشت هفته دولت 2 طرح زیست محیطی در شهرستان پاکدشت با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

به گزارش ایسنا، محمد هادی حیدرزاده در حاشیه افتتاح سیستم فیلتراسیون یکی از واحد های ذوب فلزات شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت در جمع خبرنگاران گفت:این مجموعه قبلا طی پایشهای زیست محیطی با صدور اخطار و نهایتا پلمپ از سوی محیط زیست شهرستان روبرو شده بود.
وی ادامه داد: با پیگیریهای اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت و همکاری مجموعه مدیریتی این واحد، ظرف مدت 3 ماه سیستم فیلتراسیون هوا در خروجی این واحد نصب گردید.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه نصب و راه اندازی این سیستم تا حد زیادی مشکل مربوط به آلایندگی هوا را در این واحد کاهش داده است، افزود: این واحد با نصب سیستم فیلتراسیون توجیه اقتصادی مناسبی را برای خود به همراه آورده است، چراکه با انجام این تعهدات زیست محیطی، خود مشمول جریمه عوارض آلایندگی نخواهد بود و از این منظر به میزان 3 برابر هزینه های انجام شده، نصب سیستم سالانه صرفه اقتصادی برای مجموعه به همراه خواهد داشت.
در ادامه سیستم تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و بهداشتی شرکت فراورده های گوشتی ترنگ در شهرستان پاکدشت با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افتتاح شد.
حیدر زاده با بیان اینکه جمعا حدود 4500 میلیون ریال هزینه افتتاح این 2 طرح زیست محیطی در شهرستان پاکدشت شده است، تصریح کرد: توصیه ها و نسخه های همکاران ما برای صنایع شهرستان در حوزه محیط زیست ، علاوه بر اجرای مسئولیت های اجتماعی ، باعث صرفه اقتصادی و حفظ و بهبود شرایط زیست محیطی می باشد.
وی گفت: درهفته دولت 12 طرح زیست محیطی در حوزه پساب و هوا در سطح استان تهران آماده افتتاح و بهره برداری است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص اهمیت نصب سیستم تصفیه فاضلاب صنایع افزود: این موضوع از 2 منظر قابل توجه است که یکی جلوگیری و کنترل آلودگی آب و دیگری موضوع بازچرخانی آب و صرفه جویی آن با توجه به موضوع کم آبی و بحران آب است.
بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، محمد هادی حیدرزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران صبح فردا به منظور افتتاح یک طرح زیست محیطی دیگر به شهرستان اسلامشهر سفر خواهد کرد.

تاریخ خبر:دوشنبه 1395،6،1منبع: خبرگزاری ایسنا

مطالب دیگر
:: پرندگان تلف شده پارک ملی بوجاق جمع آوری شدند
:: خرید تجهیزات برای محیط بانان به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان
:: تفریحات غیرایمن برفی بالگرد اورژانس را در ارتفاعات کردان نشاند
:: درمان دست فلج با تعویض عصب
:: جان باختن یک زن ۴۲ ساله تبریزی در حادثه آسانسور
:: رودخانه‌های رشت تالاب انزلی را تهدید می‌کنند
:: انفجار بیش از یک هزار کپسول گاز در حادثه دزفول
:: چند توصیه تغذیه‌ای برای مقابله با آلودگی هوا
:: قسمت جنوبی تالاب "شادگان" خشک شده است
:: آلاچیق‌های غیرمجاز دغدغه‌های زیست محیطی پارک ملی بوجاق
آمار کل بازدید کننده ها : 765113
بازدید کننده های امروز : 334
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت