English  |  فارسی
امروز چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
انگشتان شاگرد کبابی در چرخ گوشت ماند

به گزارش ایسنا به نقل از «میزان»، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اعلام رخداد این حادثه، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۱۰۲ به همراه گروه نجات یک را به محل حادثه در یک مغازه کبابی در بلوار فردوس غربی فرستاد.

واحد کیانی مدیر منطقه ۵ عملیات آتش‌نشانی در این‌باره اظهار کرد: کارگر ۱۸ ساله‌ای در داخل یک مغازه کبابی با دستگاه چرخ گوشت صنعتی سرگرم کار بود که ناگهان دست راست وی بر اثر بی‌احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی درون این چرخ گوشت گیر کرد و انگشتان دستش به شدت آسیب دید.

وی اضافه کرد: آتش‌نشانان بلافاصله با همکاری امدادگران اورژانس، فرد مصدوم را به بیمارستان سینا منتقل کردند و در حضور پزشکان در اتاق عمل با استفاده از تجهیزات امداد و نجات قسمتی از بدنه چرخ گوشت را برش داده و دست کارگر مصدوم را از داخل چرخ گوشت آزاد کردند و وی را تحویل پزشکان دادند.

این مدیر آتش‌نشانی تصریح کرد: خوشبختانه واکنش به موقع این کارگر در خاموش کردن دستگاه چرخ گوشت موجب شد از قطع شدن کامل انگشتان دست جلوگیری شود؛ البته چهار انگشت دست راست او دچار آسیب‌دیدگی و له‌شدگی شد که بلافاصله از سوی پزشکان متخصص بیمارستان تحت درمان قرار گرفت.

کارشناسان سازمان آتش‌نشانی همواره با خانواده‌ها و کسانی که با چرخ گوشت‌های خانگی و صنعتی سر و کار دارند توصیه می‌کنند هنگام کار با این وسیله جانب احتیاط را رعایت کرده و دست خود را بیش از حد مجاز درون گلویی چرخ گوشت فرو نبرند.

در صورتیکه دست افراد یا کودکان در چرخ گوشت گیر کرده و خروج آن امکان‌پذیر نیست، کوچکترین حرکتی به دست یا چرخ گوشت ندهند و بلافاصله در تماس با سامانه ۱۲۵ از گروه امداد و نجات کمک بخواهند.

تاریخ خبر:سه شنبه 1395،9،30منبع: خبرگزاری میزان

 
 
 
 
مطالب دیگر
:: جزئیات حادثه آتش‌سوزی یک واحد آموزشی در زاهدان‌ ‌
:: آخرین اخبار از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات
:: همايش سالانه بازرسان كار استان تهران با رويكرد محيط كار ايمن و صيانت از نيروي كار برگزار شد
:: قاتل خاموش جان ۱۰۸نفر را گرفت
:: ۹ کشته در حریق مرگبارِ معدن در روسیه
:: ساختمان‌های قدیمی همدان ایمنی ندارد
:: ضرورت برنامه‌ریزی برای ایجاد ارزش افزوده از گیاهان دارویی
:: اکثر مدارس خرم آباد نا ایمن هستند
:: پرندگان تلف شده پارک ملی بوجاق جمع آوری شدند
:: خرید تجهیزات برای محیط بانان به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان
آمار کل بازدید کننده ها : 834112
بازدید کننده های امروز : 1269
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت