English  |  فارسی
امروز جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
نجات 5 تن از حریق منزل مسکونی

نجات 5 تن از حریق منزل مسکونی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات 5 تن از ساکنان یک ساختمان مسکونی در پی وقوع حریق خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت 21:38 روز جمعه(17دی ماه) وقوع یک مورد آتش‌سوزی در یک واحد مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه نردبام، بالابر و تشک نجات به محل حادثه واقع در مشیریه خیابان اسکندری اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه گفت: پس از حضور آتش‌نشانان در محل، مشاهده شد که حریق در واحدی 80 متری در طبقه دوم یک ساختمان 5 طبقه مسکونی رخ داده و شعله‌های آتش در حال سرایت به واحدهای دیگر است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه دود زیادی در پی این حریق طبقات ساختمان را در بر گرفته بود، گفت: آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات نجات و اطفای حریق را به طور همزمان را آغاز کرده و یک گروه از آتش‌نشانان زن و مردی 25 و 45 ساله را که در میان شعله‌های آتش گرفتار شده بودند، خارج کرده و در حالی که دچار سوختگی شده بودند، برای درمان و انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس تحویل دادند.

ملکی افزود: همچنین سه تن دیگر از ساکنان این ساختمان که در میان آنها کودک 4 ماهه قرار داشت، توسط آتش‌نشانان از دیگر طبقات نجات داده شده و به محل امن انتقال داده شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اضافه کرد: همزمان گروه دیگر نیز اقدام به مهار و اطفای کامل حریق کرده و موفق شدند دقایقی بعد شعله‌های آتش را به طور کامل اطفا کنند.

ملکی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان آتش‌نشانی در حال بررسی گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل و تخلیه دود در ساعت 22:41 به عملیات خود خاتمه دادند.

تاریخ خبر: 17 دی ماه 95، منبع: ایسنا

 
 
مطالب دیگر
:: پرندگان تلف شده پارک ملی بوجاق جمع آوری شدند
:: خرید تجهیزات برای محیط بانان به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان
:: تفریحات غیرایمن برفی بالگرد اورژانس را در ارتفاعات کردان نشاند
:: درمان دست فلج با تعویض عصب
:: جان باختن یک زن ۴۲ ساله تبریزی در حادثه آسانسور
:: رودخانه‌های رشت تالاب انزلی را تهدید می‌کنند
:: انفجار بیش از یک هزار کپسول گاز در حادثه دزفول
:: چند توصیه تغذیه‌ای برای مقابله با آلودگی هوا
:: قسمت جنوبی تالاب "شادگان" خشک شده است
:: آلاچیق‌های غیرمجاز دغدغه‌های زیست محیطی پارک ملی بوجاق
آمار کل بازدید کننده ها : 765125
بازدید کننده های امروز : 346
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت