English  |  فارسی
امروز چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
نجات 5 تن از حریق منزل مسکونی

نجات 5 تن از حریق منزل مسکونی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات 5 تن از ساکنان یک ساختمان مسکونی در پی وقوع حریق خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت 21:38 روز جمعه(17دی ماه) وقوع یک مورد آتش‌سوزی در یک واحد مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه نردبام، بالابر و تشک نجات به محل حادثه واقع در مشیریه خیابان اسکندری اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه گفت: پس از حضور آتش‌نشانان در محل، مشاهده شد که حریق در واحدی 80 متری در طبقه دوم یک ساختمان 5 طبقه مسکونی رخ داده و شعله‌های آتش در حال سرایت به واحدهای دیگر است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه دود زیادی در پی این حریق طبقات ساختمان را در بر گرفته بود، گفت: آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات نجات و اطفای حریق را به طور همزمان را آغاز کرده و یک گروه از آتش‌نشانان زن و مردی 25 و 45 ساله را که در میان شعله‌های آتش گرفتار شده بودند، خارج کرده و در حالی که دچار سوختگی شده بودند، برای درمان و انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس تحویل دادند.

ملکی افزود: همچنین سه تن دیگر از ساکنان این ساختمان که در میان آنها کودک 4 ماهه قرار داشت، توسط آتش‌نشانان از دیگر طبقات نجات داده شده و به محل امن انتقال داده شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اضافه کرد: همزمان گروه دیگر نیز اقدام به مهار و اطفای کامل حریق کرده و موفق شدند دقایقی بعد شعله‌های آتش را به طور کامل اطفا کنند.

ملکی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان آتش‌نشانی در حال بررسی گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل و تخلیه دود در ساعت 22:41 به عملیات خود خاتمه دادند.

تاریخ خبر: 17 دی ماه 95، منبع: ایسنا

 
 
مطالب دیگر
:: جزئیات حادثه آتش‌سوزی یک واحد آموزشی در زاهدان‌ ‌
:: آخرین اخبار از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات
:: همايش سالانه بازرسان كار استان تهران با رويكرد محيط كار ايمن و صيانت از نيروي كار برگزار شد
:: قاتل خاموش جان ۱۰۸نفر را گرفت
:: ۹ کشته در حریق مرگبارِ معدن در روسیه
:: ساختمان‌های قدیمی همدان ایمنی ندارد
:: ضرورت برنامه‌ریزی برای ایجاد ارزش افزوده از گیاهان دارویی
:: اکثر مدارس خرم آباد نا ایمن هستند
:: پرندگان تلف شده پارک ملی بوجاق جمع آوری شدند
:: خرید تجهیزات برای محیط بانان به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان
آمار کل بازدید کننده ها : 834096
بازدید کننده های امروز : 1253
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت