English  |  فارسی
امروز یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
دپوی زباله محمودآباد در کنار دریا!

دپوی زباله محمودآباد در کنار دریا!

فرماندار محمودآباد گفت: با توجه به اینکه محمودآباد شهر توریستی و ساحلی است فضای دپوی زباله محیطی نامطبوع در کنار دریا چهره آن را خراب می کند.

به گزارش ایسنا مازندران، یحیی یوسف پور در جلسه کار گروه مدیریت پسماند شهرستان محمودآباد با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته 90 درصد زباله ها بازیافت می شوند، اظهار کرد: متاسفانه در کشورهای جهان سوم عدم خروجی مناسب  در بحث زباله ها باعث شده تا به محیط زیست از جمله در استان های ساحلی آسیب برسد.

وی افزود: شیرآبه های حاصله از زباله ها و ورودشان به رودخانه ها و دریاها از بزرگترین معضلات زیست محیطی به شمار می آید.

یوسف پور با اشاره به اینکه بحث های دفع زباله هزینه بر خواهند بود، گفت: طرح اجرایی باید مورد بررسی قرار گرفته و به مرحله اجرا برسد در این صورت شاهد کاهش آسیب به محیط زیست خواهیم بود.

یوسف پور خاطرنشان کرد: کار گروه پسماند در شهرداری ها باید فعالیت خود را به صورت جدی پیگیری کنند تا معظل دپوی زباله در شهرستان به نتیجه خوبی برسد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه محمودآباد شهر توریستی و ساحلی است فضای دپوی زباله محیطی نامطبوع در کنار دریا چهره آن را خراب می کند که هر چه سریع تر مورد بررسی های لازم از سوی شهرداری قرار گیرد.

فرماندار محمودآباد گفت: ورود سرمایه گذار در بحث دفع و امحای زباله ها می تواند فرصت مناسبی  را ایجاد کند تا بتوانیم این مشکل را در شهرستان به نتیجه برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه نگرانی بزرگ دیگر در بحث زباله های عفونی در شهرستان است، افزود: در بخش دولتی و بیمارستان ها در شهرستان صد در صد زباله های عفونی امحا می شوند اما در بخش خصوصی این آمار به 70 درصد می رسد.

این مسئول در پایان گفت: گاها بحث های غیر کارشناسانه در بحث دفع و امحای زباله ها موضوع را سمت بدتر شدن و نداشتن خروجی های بیشتر سوق می دهد.

تاریخ خبر: یکشنبه، 21 خرداد ماه 96، منبع: ایسنا

مطالب دیگر
:: درمان دست فلج با تعویض عصب
:: جان باختن یک زن ۴۲ ساله تبریزی در حادثه آسانسور
:: رودخانه‌های رشت تالاب انزلی را تهدید می‌کنند
:: انفجار بیش از یک هزار کپسول گاز در حادثه دزفول
:: چند توصیه تغذیه‌ای برای مقابله با آلودگی هوا
:: قسمت جنوبی تالاب "شادگان" خشک شده است
:: آلاچیق‌های غیرمجاز دغدغه‌های زیست محیطی پارک ملی بوجاق
:: دفع پشه‌های ناقل مالاریا با نانو لارو کش گیاهی
:: رونمایی از فناوری خودرویی تشخیص عابر پیاده در شب
:: ارتباط هوش بیشتر با طول عمر
آمار کل بازدید کننده ها : 572603
بازدید کننده های امروز : 309
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت