English  |  فارسی
امروز شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
دپوی زباله محمودآباد در کنار دریا!

دپوی زباله محمودآباد در کنار دریا!

فرماندار محمودآباد گفت: با توجه به اینکه محمودآباد شهر توریستی و ساحلی است فضای دپوی زباله محیطی نامطبوع در کنار دریا چهره آن را خراب می کند.

به گزارش ایسنا مازندران، یحیی یوسف پور در جلسه کار گروه مدیریت پسماند شهرستان محمودآباد با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته 90 درصد زباله ها بازیافت می شوند، اظهار کرد: متاسفانه در کشورهای جهان سوم عدم خروجی مناسب  در بحث زباله ها باعث شده تا به محیط زیست از جمله در استان های ساحلی آسیب برسد.

وی افزود: شیرآبه های حاصله از زباله ها و ورودشان به رودخانه ها و دریاها از بزرگترین معضلات زیست محیطی به شمار می آید.

یوسف پور با اشاره به اینکه بحث های دفع زباله هزینه بر خواهند بود، گفت: طرح اجرایی باید مورد بررسی قرار گرفته و به مرحله اجرا برسد در این صورت شاهد کاهش آسیب به محیط زیست خواهیم بود.

یوسف پور خاطرنشان کرد: کار گروه پسماند در شهرداری ها باید فعالیت خود را به صورت جدی پیگیری کنند تا معظل دپوی زباله در شهرستان به نتیجه خوبی برسد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه محمودآباد شهر توریستی و ساحلی است فضای دپوی زباله محیطی نامطبوع در کنار دریا چهره آن را خراب می کند که هر چه سریع تر مورد بررسی های لازم از سوی شهرداری قرار گیرد.

فرماندار محمودآباد گفت: ورود سرمایه گذار در بحث دفع و امحای زباله ها می تواند فرصت مناسبی  را ایجاد کند تا بتوانیم این مشکل را در شهرستان به نتیجه برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه نگرانی بزرگ دیگر در بحث زباله های عفونی در شهرستان است، افزود: در بخش دولتی و بیمارستان ها در شهرستان صد در صد زباله های عفونی امحا می شوند اما در بخش خصوصی این آمار به 70 درصد می رسد.

این مسئول در پایان گفت: گاها بحث های غیر کارشناسانه در بحث دفع و امحای زباله ها موضوع را سمت بدتر شدن و نداشتن خروجی های بیشتر سوق می دهد.

تاریخ خبر: یکشنبه، 21 خرداد ماه 96، منبع: ایسنا

مطالب دیگر
:: گودبرداری غیر اصولی در مشهد 3 مصدوم بر جای گذاشت
:: دپوی زباله محمودآباد در کنار دریا!
:: تولید حیوانات آزمایشگاهی با بهره‌گیری از استانداردهای معتبر بین‌المللی در موسسه رازی
:: خواص بی‌شمار پیاز برای سلامتی
:: حفظ زیستگاه‌های هوبره در دستور کار محیط زیست یزد
:: سقوط از ارتفاع جان کارگر ساختمانی را گرفت
:: آتش نشانان قم در حال تلاش برای نجات مقنی محبوس شده در چاه
:: سقوط مرگبار دو برادر و یک آتش‌نشان در چاه آب
:: حریق در هتل آپادانا
:: خط و نشان محیط زیست برای بیمارستان‌های متخلف پایتخت
آمار کل بازدید کننده ها : 386409
بازدید کننده های امروز : 108
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت