English  |  فارسی
امروز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
معاون وزير کار: ۴۰ درصد از نيروي بازار کار ايران فاقد بيمه‌هاي اجتماعي هستند

معاون وزير کار: ۴۰ درصد از نيروي بازار کار ايران فاقد بيمه‌هاي اجتماعي هستند

ایسنامعاون رفاهي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي با اشاره به اينکه تدوين بيمه اجتماعي «فراگير» در دستورکار وزارت رفاه قرار گرفته است، گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد از نيروي بازار کار ايران فاقد بيمه اجتماعي هستند.

 

احمد ميدري در نشست تخصصي نقد و بررسي احکام و قوانين حوزه سالمندي در برنامه ششم توسعه که صبح امروز در مجتمع فرهنگي تلاش برگزار شد، ضمن اشاره به اينکه در جمهوري اسلامي ايران از ابتداي انقلاب طرح شهيد رجايي اجرا شد، اظهار داشت: بسياري از کشورها بعد از کشور ما حداقل‌ها را براي سالمندان فراهم نمودند، اما ما نتوانستيم برنامه‌هاي حمايتي خود را در سال‌هاي گذشته ادامه دهيم.

وي تصريح کرد: براساس مطالعات صورت گرفته رابطه فقر و سالمندي به شدت در ايران وجود دارد و بايستي بين اين دو رابطه شکاف ايجاد کنيم.

معاون رفاهي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي تأکيد کرد: در حال حاضر 40 درصد از نيروي بازار کار ايران فاقد بيمه اجتماعي هستند که به همين جهت طرحي تحت عنوان بيمه اجتماعي «فراگير» در شوراي عالي رفاه درحال پيگيري است که اميدواريم بتوانيم سبد بيمه‌هاي اجتماعي را در کشور متحول کنيم و همه نيروي کار ايران از حداقل بيمه اجتماعي برخوردار باشند.

ميدري در ادامه اين نشست به اختلاف وزارت بهداشت و سازمان بهزيستي در سال‌هاي گذشته اشاره کرد و گفت: اين اختلاف‌ها بايد روي ميز باشد و هر دستگاه که کار خودش را انجام دهد، قطعاً مشکلات حل نمي‌شود و بايستي در رفع اين اختلافات تلاش کرد.

وي اضافه کرد: متأسفانه در سال‌هاي اخير هيچ‌گاه ننشستيم و تقسيم کار بين دستگاه‌هاي اجرايي نکرديم و همين موارد مشکلاتي را براي ما رقم زده است.

معاون رفاهي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي با تأکيد بر اينکه سالمندي را مي‌توان از تهديد به فرصت تبديل کرد، بيان داشت: ما مي‌توانيم از سالمندان کشور براي حل بسياري از مسائل کمک بگيريم و از ظرفيت و پتانسيل اين قشر در جامعه به نحو احسن استفاده کنيم.

ميدري تصريح کرد: متأسفانه ما محيط‌هاي دوستدار سالمندي را تعريف نکرده‌ايم و شرايط براي آنها فراهم نشده است و سالمندان تبديل شده‌اند به کانون نق زدن در خانه‌هاي‌شان و بايستي اين نگاه را تغيير دهيم و امکان بهره‌برداري از سالمندان را افزايش دهيم.

معاون رفاهي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي تصريح کرد: در سال‌هاي اخير شعارهاي خوبي در حوزه سالمندي داده‌ايم، اما دولت‌ها و نظام اجرايي در برخي از مواقع نمي‌توانند آرمان‌هاي خود را به پيش ببرند و با مسائل پيچيده‌اي روبه‌رو هستند. وي با بيان اينکه در ايران با پديده‌هايي از جمله شهرنشيني مواجه شده‌ايم، گفت: رابطه خانوادگي به شدت تغيير پيدا کرده است و محلات از بين رفته‌ است.

معاون رفاهي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اينکه جامعه به سمت انفرادي پيش مي‌رود، بيان داشت: با توجه به اين موضوع دولت نيز قدرت هدايتش بسيار سخت‌تر شده است و نمي‌تواند منافع عمومي را هدايت کند و به همين جهت بايستي طرح‌هاي جديدي را پيگيري کنيم.

ميدري با اشاره به اينکه يکي از طرح‌هاي موفق سازمان بهزيستي در سال‌هاي گذشته طرح CBR است، گفت: اين طرح در روستاها اجرا شده است و با موفقيت‌هايي همراه بوده است و ما مي‌توانيم در محلات اجرا کنمي.

 

تاریخ خبر: دوشنبه 1394.05.26، منبع: خبرگزاری ایسنا

 

 

مطالب دیگر
:: ۹ هزار و ۸۸۶ نفر حادثه شغلی در سال ۹۷/ رتبه‌ اول حوادث کار به کارگران ساختمانی با ۳۷.۸ و صنعتی‌ها با ۳۴.۳ درصد رسید
:: افزایش ۹۵ درصدی ورودی به مخازن سدهای استان تهران
:: شصت و سومین همایش معاونین دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور
:: رهایی توله پلنگ از چنگال سگ‌های گله
:: هنوز نفس می‌کشد
:: زمستان چه دمنوش‌هایی بخوریم؟
:: تقویت سیستم ایمنی مبتلایانِ سرطان با مداخلات روانشناختی و معنویت درمانی
:: جزئیات حادثه آتش‌سوزی یک واحد آموزشی در زاهدان‌ ‌
:: آخرین اخبار از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات
:: همايش سالانه بازرسان كار استان تهران با رويكرد محيط كار ايمن و صيانت از نيروي كار برگزار شد
آمار کل بازدید کننده ها : 2161338
بازدید کننده های امروز : 39
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت