English  |  فارسی
امروز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
کاهش 50 درصدی سموم و آلاینده‌های چای و برنج ایرانی

کاهش 50 درصدی سموم و آلاینده‌های چای و برنج ایرانی

مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی و بهداشتی - آرایشی سازمان غذا و دارو از کاهش 50 درصدی سموم و آلاینده‌های چای و برنج ایرانی خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر هدایت حسینی در همایش جهانی روز غذا در سالن اجلاس سران با اشاره به شرایط نامناسب غذایی برای حدود یک میلیارد نفر در دنیا گفت: در حال حاضر نزدیک به یک میلیارد نفر غذای کافی و سالم برای خوردن ندارند که باید به شرایط تولید غذای بهتر و سالم، بیشتر توجه کنیم. همه زنجیره غذا از تولیدکننده تا مصرف‌کننده باید براساس اصول و مبانی علمی فعالیت کنند و غذای سالم در اختیار آحاد مردم قرار گیرد.

وی افزود: نشان ایمنی و سلامت به محصولاتی اعطا می‌شود که به طور ذاتی سالم هستند، باعث ارتقای سلامت مصرف‌کننده می‌شوند و سازمان غذا و دارو با توجه به ارزش تغذیه‌ای آن، مصرف آن محصول را توصیه می‌کند.

مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تا امروز 145 محصول طی 12 مراسم نشان ایمنی و سلامت را اخذ کرده‌اند، گفت: این محصولات فاقد افزودنی و مواد نگهدارنده هستند که گروه فرآورده‌های لبنی از جمله این محصولات است و افزایش مصرف آنها از برنامه‌های وزارت بهداشت است.

حسینی با اشاره به کاهش 50 درصدی آلاینده‌ها و سموم در چای و برنج ایرانی ادامه داد: محصولات بومی کشور مثل برنج ایرانی نیز جزو تولیدات برگزیده هستند. بعضی از تولیدکنندگان برنج ایرانی توانسته‌اند یک نظام رهگیری برای محصولات خود ایجاد کنند و میزان آلاینده‌ها را تا 50 درصد کاهش دهند.

مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو افزود: چای ایرانی نیز یکی دیگر از این محصولات است که ترکیبات خوبی نسبت به انواع مشابه در دنیا دارد و 50 درصد از آلاینده‌ها و سموم آن نیز کاهش داده شده است.

تاریخ خبر: شنبه1394,07,25 ، منبع: خبرگزاری ایسنا

 

مطالب دیگر
:: ۹ هزار و ۸۸۶ نفر حادثه شغلی در سال ۹۷/ رتبه‌ اول حوادث کار به کارگران ساختمانی با ۳۷.۸ و صنعتی‌ها با ۳۴.۳ درصد رسید
:: افزایش ۹۵ درصدی ورودی به مخازن سدهای استان تهران
:: شصت و سومین همایش معاونین دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور
:: رهایی توله پلنگ از چنگال سگ‌های گله
:: هنوز نفس می‌کشد
:: زمستان چه دمنوش‌هایی بخوریم؟
:: تقویت سیستم ایمنی مبتلایانِ سرطان با مداخلات روانشناختی و معنویت درمانی
:: جزئیات حادثه آتش‌سوزی یک واحد آموزشی در زاهدان‌ ‌
:: آخرین اخبار از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات
:: همايش سالانه بازرسان كار استان تهران با رويكرد محيط كار ايمن و صيانت از نيروي كار برگزار شد
  انتقادات و پیشنهادات
نام و نام خانوادگی :  *
ایمیل :
متن پیغام :  *
 
آمار کل بازدید کننده ها : 2161369
بازدید کننده های امروز : 70
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت