English  |  فارسی
امروز پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳
آلودگی‌های محیطی بر تولیدمثل تاثیر دارد؟

آلودگی‌های محیطی بر تولیدمثل تاثیر دارد؟

یک متخصص زنان و نازایی گفت: محیط آلوده و آلودگی‌های زیستی بر روی تمام قسمت‎های بدن تاثیر مخرب دارد و دستگاه تولید مثل نیز از این امر مستثنی نیست.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه اصفهان، ریحان میردامادی در نشست خبری "انجمن ناباروری امید دنیا" انجمن حمایت از زوج های نابارور کشور اظهار کرد: از علل اصلی ناباروری در ایران میتوان به تغذیه نامناسب، عدم تحرک، هیجانات کنترل نشده روحی، سیگار، مواد مخدر، آلودگیهای شیمیایی و آلودگیهای رادیویی اشاره کرد.
وی با اشاره به ذخایر محدود فیزیولوژیک تولید مثل زنان اظهار کرد: بالا رفتن غیر قابل کنترل سن ازدواج به علت مشکلات مالی و در پی آن کاهش کمیت و کیفیت تخمک زنان از علل اصلی ناباروری در ایران است.
این متخصص زنان و نازایی گفت: محیط آلوده و آلودگی‌های زیستبوم بر روی تمام قسمتهای بدن تاثیر مخرب دارد و دستگاه تولید مثل از این امر مستثنی نیست. حیاط جنسی یعنی هورمون و این آلودگیها روی غدد درونریز و هورمونها تاثیر خواهد گذاشت و در عملکرد این سیستم اختلال وارد خواهد کرد. پایینتر بودن آمار ناباروری در روستاها دال بر همین امر است. خانوادههایی که در شهر با این مشکل مواجهند، بسیار هستند و متاسفانه فشارهای روحی و روانی زندگی در شهر بر این مشکل میافزاید.
در ادامه دکتر رضا نصر از دیگر پیشکسوتان حاضر در این نشست اظهار کرد: مسئولین و نمایندگان ارگانها و واحدهای مختلف، بزرگان و خیرین پرنفوذ، افراد فعال و علاقمند برای بخش اجرایی و سازمانهای خیریه باید در کنار هم این سمن را تشکیل دهند.
وی با اشاره به زیرساختهای لازم در حوزه سلامت و ناباروری گفت: تنبلی تخمدان به یکی از مشکلات نسل حاضر بدل شده است. علت اصلی این نوع تنبلی، اضافه وزن و عدم توازن تغذیه با پیشینه ژنتیکی است.
نصر با اشاره به جمعیت 16 درصدی مبتلایان به واریکوسل در مردان گفت: جوانان باید در دبیرستان‌ها معاینه شوند، به مردم درباره نقش بیماری اوریون در ناباروری اطلاعرسانی شود و به زوجهای بیمار از طرق مختلف همچون روان درمانی و گیاه درمانی کمک شود.
به گزارش ایسنا، کمیتهای متشکل از نماینده شورای اسلامی شهر اصفهان، نماینده خیرین اصفهان و نماینده مرکز ناباروری اصفهان تشکیل شد تا در نشست بعدی اعضای هیئت امنای انجمن ناباروری امید دنیا تشکیل شود.

تاریخ خبر:جمعه 1394,10,04 ، منبع: خبرگزاری ایسنا

 

مطالب دیگر
:: ۹ هزار و ۸۸۶ نفر حادثه شغلی در سال ۹۷/ رتبه‌ اول حوادث کار به کارگران ساختمانی با ۳۷.۸ و صنعتی‌ها با ۳۴.۳ درصد رسید
:: افزایش ۹۵ درصدی ورودی به مخازن سدهای استان تهران
:: شصت و سومین همایش معاونین دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور
:: رهایی توله پلنگ از چنگال سگ‌های گله
:: هنوز نفس می‌کشد
:: زمستان چه دمنوش‌هایی بخوریم؟
:: تقویت سیستم ایمنی مبتلایانِ سرطان با مداخلات روانشناختی و معنویت درمانی
:: جزئیات حادثه آتش‌سوزی یک واحد آموزشی در زاهدان‌ ‌
:: آخرین اخبار از واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم تحقیقات
:: همايش سالانه بازرسان كار استان تهران با رويكرد محيط كار ايمن و صيانت از نيروي كار برگزار شد
  انتقادات و پیشنهادات
نام و نام خانوادگی :  *
ایمیل :
متن پیغام :  *
 
آمار کل بازدید کننده ها : 2256244
بازدید کننده های امروز : 381
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت